Samsun’da evine çay içmeye gittikleri C.R.A.’yı (33) öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan Ö.C.Ö. (30), "Tetiğe basıp basmadığımı hatırlamıyorum" derken; arkadaşı T.S. (37) de "Kafamı kaldırdığımda Cenk'i yerde gördüm" savunmasını yaptı. 21 Temmuz 2023 gecesi, Samsun’un Canik ilçesi Belediye Evleri Mahallesi'nde, iddiaya göre Ö.C.Ö. evinde arkadaşlarıyla otururken T.S.'nin elindeki tabancayı alıp kurcaladı. Bu sırada tetiğe dokunan Ö.C.Ö.'nün elindeki silahtan çıkan mermi, C.R.A.'nın göğsüne isabet etti. Arkadaşlarının, araçlarıyla özel hastaneye götürdüğü C.R.A., tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayla ilgili çalışma yapan polis ekipleri, Ö.C.Ö., ağabeyi Y.Ö. (30) ve arkadaşları E.A. (41) ile T.S.'yi gözaltına aldı. Ö.C.Ö. ve T.S. tutuklandı; E.A. ve Y.Ö. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde kabul edildi. 'Kasten öldürme' ve 'Ruhsatsız silah bulundurma' suçlarından tutuklu olarak yargılanmasına başlanan Ö.C.Ö. ve T.S., bugün ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada savunma yapan sanık Ö.C.Ö, "C.R.A. beni aradı ve oturmak için evine çağırdı. Ağabeyimle beraber gittim. Bir süre sonra T.S. ve E.A. da geldi. Konuşma esnasında E.A. yüksek sesle konuşunca C.R.A. onu uyardı. E.A. da sinirlenip çıktı. Bir süre sonra ağabeyim de bakkala gitti. T.S. oturduğu koltuğun arasında silah buldu. Bakmak için T.S. 'den tabancayı aldım. 'Boş mu?' diye sorunca, 'Boştur herhalde' dedi. Tam bu sırada silah patladı. Tetiğe basıp basmadığımı hatırlamıyorum. C.R.A. yere düştü, 112'yi aradım, cevap gelmeyince hastaneye yetiştirmek için uğraştık. Keşke o silahı hiç almasaydım" dedi.

Beyoğlu’nda 2 Vinç Çarpıştı! O Anlar Kameralara Yansıdı Beyoğlu’nda 2 Vinç Çarpıştı! O Anlar Kameralara Yansıdı

‘’Tahliyemi İstiyorum’’

Sanık T.S. ise savunmasında, "Olayın olduğu gün, C.R.A. beni çaya çağırdı. E.A. ile beraber gittik. Gittiğimizde Ö.C.Ö. ve ağabeyi Y.Ö. de oradaydı. Sohbet ettikten sonra E.A. ile C.R.A. arasında yüksek sesten dolayı tartışma yaşandı. Ben C.R.A.’yı mutfağa yolladım, E.A. da kızıp gitti. Y.Ö. de E.A.'dan sonra dışarı çıkmış. Mutfağa geçtik, oturduğumuzda yanımda silah gördüm. Rahatsız olunca silahı masaya koydum. Ö.C.Ö., merak edince şarjörü çıkarıp kendisine verdim. Bana telefon geldi, açtığım sırada patlama sesi duydum. Kafamı kaldırınca C.R.A.'yı yerde gördüm. 10-15 saniye içerisinde gerçekleşti bu olaylar. Hastaneye götürdük. Oradaki kimsenin kimseyle problemi yoktu. Uyuşturucu madde veya başka bir şey yoktu. C.R.A.'yı vurmadım tahliyemi istiyorum" ifadelerini kullandı.

‘’Çocuğuma Pusu Kurdular’’

C.R.A'nın annesi H.A., "Bunların 4'ü anlaşmalı plan yaparak çocuğuma pusu kurdular. Ö.C.Ö.'nün savunması yalan. Oğlum 5'inci katta oturuyor biz ise 2'nci katta. Oğlumu götürenlerden biri E.A. diğeri de Y.Ö.'ydü. Çaya gelmediler, hepsinden şikâyetçiyim" diye konuştu. Mahkeme heyeti, müşteki, sanık ve tanıkları dinledikten sonra duruşmayı erteledi.

Kaynak: DHA