İtalyan SWM Motor, Türkiye'de üretim yapmak için başvuruda bulundu. SWM Motor, kısa süre önce Türkiye pazarına giriş yapmıştı.

MASAK'tan Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcılarına Yeni Rehber MASAK'tan Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcılarına Yeni Rehber

Çin'in önde gelen otomotiv üreticilerinden Shineray Group bünyesinde faaliyet gösteren şirket, Türkiye'de üretim yapmak için hazırlıklarını tamamladı.

SWM Motor, 2023 yılı sonunda giriş yaptığı Türkiye pazarında G01, G01F, G03F ve elektrikli hafif ticari X30L EV modelleriyle Türk tüketicisinin karşısına çıkmıştı.

SWM Motor Türkiye, haziran ayı itibarıyla G05 isimli yeni D-SUV modelini de satışa sunmuştu.

Şirketin Türkiye temsilcisi ATMO Group'un Üst Yöneticisi (CEO) Anton Chernov, markaya Türkiye'de ilginin yoğun olduğunu belirterek, “Şu anda yıllık 50 binden fazla araç üretim kapasitesine sahip bir üretim tesisi üzerinde çalışıyoruz. Üretim tesisi, Türkiye pazarının ihtiyaçlarını karşılayacak ve aynı zamanda Balkan ülkeleri ve AB bölgesindeki diğer pazarlara da ihracata odaklanacak” bilgisini verdi.

Türkiye'de üretim için aylar öncesinden Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile görüşmelere başladıklarını ifade eden Chernov, “Ayrıca Ticaret Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile görüşmelerimiz devam ediyor. Yeni projelerimiz için güçlü yerel ortaklarla aktif olarak iletişim halindeyiz. Ancak yatırım projesi hakkındaki nihai karar, devletten sağlanan destek tedbirlerine bağlı olacaktır" açıklamasında bulundu.

Kaynak: AA