Tokat’ın Sulusaray ilçesinde saat 18.31'de meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki depremin paniği henüz tazeyken şehir ikinci bir deprem ile tekrar sarsıldı.

Sulusaray‘da saat 21.43’de 4,0 büyüklüğünde bir deprem daha oldu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) X sosyal medya hesabından duyurulan depremin 7 km olarak ölçüldü.

Kocaeli'nde 6 Kişinin Yaralandığı Kazada Tır Kusurlu Bulundu Kocaeli'nde 6 Kişinin Yaralandığı Kazada Tır Kusurlu Bulundu

Prof. Dr. Naci Görür, X sosyal medya platformu üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Sulusaray'da gerçekleşen ikinci depremin 5,6 büyüklüğündeki ilk sarsıntının artçısı olabileceğini bildirdi. 

Şehirde gerçekleşen iki depremin ardından AFAD, üçüncü bir sarsıntının daha olduğunu duyurdu. AFAD'ın X paylaşımına göre, Sulusaray'da saat 22.31'de 4,4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Depremlerin ardından sosyal medya paylaşımlarında bulunan Prof. Dr. Naci Görür, üçüncü depremin ardından da bir X paylaşımı yaparak, çatlak ve hasarlı binalara yaklaşılmaması gerektiğine dikkat çekti.

Görür, söz konusu paulaşımında, şunları aktardı:

"Tokat-Sulusaray’da 4,4 deprem. Muhtemelen artçı. Fay üzerinde hareketlenme fazla. Bu fayın güneybatısındakiler dikkatli olmalı. Çatlak va hasarlı binalardan uzak durulmalı. Geçmiş olsun"
 

Kaynak: Haber Merkezi