‘Hafız Mustafa’nın ‘tatlı’ yolculuğunun yeni durağı Londra olacak. Şekerleme sektöründe, katkısız tatlı ürünleriyle Türkiye’nin kültür ve lezzet elçisi olan ‘Hafız Mustafa 1864’ İngiltere’nin başkenti Londra’da mağaza açacak.

Uyurken Ellerinizi Nereye Koyuyorsunuz? Uyurken Ellerinizi Nereye Koyuyorsunuz?

Mustafa Köker’in bildirdiğine göre, ‘Hafız Mustafa 1864’ Dubai’den sonra Londra’da da yeni şubesini açmaya hazırlanıyor.

Yaklaşık beş yıl önce dünyaca ünlü “The Dubai Mall”da hizmet vermeye başlayarak Türkiye dışına açılan ‘Hafız Mustafa 1864’, Londra’nın prestijli semtlerinden Knightsbridge’de, Türkiye’yi temsil edecek.

İş adamları Avni Ongurlar liderliğinde oğulları Emre ve Eren Ongurlar yönetiminde; İstanbul, Antalya, Bodrum’da 15 ve Dubai olmak üzere 16 mağazasıyla, Türkiye’nin seçkin bir markası olarak uluslurarası yolculuğa çıkan ‘Hafız Mustafa’, Londra’daki yeni şubesiyle Knightsbridge’de, ünlü Harronds mağazasına da komşu olacak.

Ongurlar: Turizme Ciddi Katkı Sağlıyoruz

Hafız Mustafa Yönetim Kurulu Başkanı Avni Ongurlar, sadece ticari firma olarak görülmelerinin doğru olmadığını hatırlatarak, “Turizme çok ciddi katkı sağlıyoruz. Yıllık 60 milyon müşterimizin yaklaşık yüzde 60’ını turistler oluşturuyor. Bizim de hem yaz hem kış sezonumuz var. Ayrıca dünyanın hemen hemen her yerinden, şube açmamız yönünde ciddi teklifler de alıyoruz” açıklamasını yaptı.

Yurt dışı açılımında yapılan yatırımla birlikte Türkiye’nin ihracatına önemli katkı sağladıklarının da altını çizen Ongurlar, “Sadece şube açmakla kalmıyoruz, aynı zamanda gittiğimiz yere üretimimizi ve kültürümüzü de taşıyoruz. Tadımızla, ambalajımızla, dizaynımızla bir bütün olarak kültürümüzü de tanıtmış oluyoruz. Ben hafız değilim ama işimin hafızı olmak, yani en iyisini yapmak hedefiyle ilerliyorum” dedi.

Hafız Mustafa 1864'ün Aldığı Ödüller

‘Hafız Mustafa 1864’ markası, Brüksel merkezli tat değerlendirmesi ve sertifikasyonu alanında dünyada lider kuruluşlardan olan ‘International Taste Institute’, 2019 yılı tüketici gıda ve içecek ürünleri değerlendirme alanında ‘Super Taste Award’ın sahibi oldu.

Geçen yıl, ‘Foodlife Magazin’ tarafından yönetim kurulu başkanı Avni Ongurlar’a, “Türkiye’nin Turizm ve Kültür Elçisi” ödülü takdim edildi.

2023’te “Dünyanın En Efsanevi 150 Tatlı Mekanı” listesinde ikinci olarak dikkatleri çeken ‘Hafız Mustafa 1864’, bu yılın Ocak ayında ise ‘BBC Good Food Middle East Magazine Awards’da, “Baked Goods and Pastr” ödülünü kazandı.

Kaynak: Haber Merkezi