ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Yemen’de Husilerin kontrolündeki bölgelerde iki insansız deniz aracının imha edildiğini duyurdu.

CENTCOM’dan yapılan açıklamada, “ABD Merkez Komutanlığı kuvvetleri Husilere ait iki adet patlayıcı yüklü insansız deniz aracına karşı 5 Şubat’ta meşru müdafaa amaçlı bir saldırı düzenledi” denildi.  

UNICEF: Gazze’deki Çocukların Yüzde 3’ü Tehlikeli Şekilde Zayıfladı UNICEF: Gazze’deki Çocukların Yüzde 3’ü Tehlikeli Şekilde Zayıfladı

CENTROM, ABD kuvvetlerinin patlayıcı yüklü deniz araçlarını Yemen'de Husilerin kontrolündeki bölgelerde tespit ettiğini kaydederek, “Bunların bölgedeki ABD Donanması gemileri ve ticari gemiler için yakın bir tehdit oluşturduğu belirlenmiştir. Bu eylemler, seyrüsefer özgürlüğünü koruyacak ve uluslararası suları ABD Donanması gemileri ve ticari gemiler için daha güvenli ve emniyetli hale getirecektir” denildi.

CENTROM ayrıca bölgede görev yapan ve operasyonların komuta merkezi haline gelen USS Eisenhower uçak gemisinin kaptanı Chowdah Hill ve savaş uçaklarının güvertedeki görüntülerini de paylaştı.

Kaynak: DHA