Çay tüketimini arttırmak, vücudumuzun sistemlerini temizlememize olanak sağlarken, aynı zamanda gün içinde de bol sıvı tüketmemize yardımcı olur. Egzersiz yapmadan ve doğru beslenme planı hazırlamadan kilo vermenin “güvenli veya sağlıklı” bir yolu maalesef ki yoktur. Doğru bir beslenmenin yanında içeceğiniz çaylar, zayıflamanızı sağlıklı bir hale getirir. Bu yolda ilerliyorsanız, doğru yolda ilerliyorsunuz demektir.

Fazla kilolardan kurtulmak isteyen herkesin ilk başta başvurduğu yöntemlerden biri, yağ yakımına yardımcı olan meyve ve bitkilerden yapılan çay tarifleridir. Zayıflama çayları, kilo verme sürecindeki en büyük yardımcılardan biridir. Aynı zamanda kış aylarında yavaşlayan vücut metabolizmasını hızlandırır ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Bu haberimizde de sizlere, zayıflamaya yardımcı ve kış aylarında metabolizmanızı hızlandıracak bir çay tarifi vereceğiz. Eğer kalem ve kâğıdınız hazırsa lezzetli tarifimize geçebiliriz. Şimdiden afiyet olsun.

Zayıflama 3

Malzemeler

3 dilim portakal

3 dilim limon

2 tutam ıhlamur

4 adet kuşburnu

Türkiye'nin En Prestijli Üniversiteleri Türkiye'nin En Prestijli Üniversiteleri

1 küçük parça zencefil

1 adet kabuk tarçın

5 adet karanfil

3.5 su bardağı su

Zayıflama 1

Yapılışı

Bir tencere alalım. Bu tencerenin içine ıhlamur, kuşburnu, kabuk tarçın, karanfil ve suyu koyarak kaynatın. Kaynamaya başlayan suyun içine kalan malzemeleri ekleyin. Tüm malzemeler birlikte 2-3 dakika kaynattıktan sonra ocağın altını kapatın. Kapağını açmadan 5 dakika boyunca bekletin. Daha sonrasında kapanığını açarak, içine 1 çay kaşığı bal koyun ve karıştırın. Soğumadan tüketebilirsiniz.

Afiyet Olsun.

Kaynak: Yağmur Temiz