ARDA KEMAL ATAY

Beylikova Belediyesi'nden Vatandaşlarına Sosyal Tesis Hizmeti Beylikova Belediyesi'nden Vatandaşlarına Sosyal Tesis Hizmeti

2024 Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2024-YÖKDİL/1) başvuru süreci başladı. ÖSYM tarafından bugün yapılan duyuruda, YÖKDİL/1 başvurularının ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından yapılabileceği bildirdi.

Toplamda 180 dakika (3 saat) sürecek sınav, sınav günü saat 10.15'de başlayacak. Bu sınav, İngilizcede Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde sadece Sosyal Bilimler alanında yapılacak.

2024 YÖKDİL/1 Ne Zaman?

2024-YÖKDİL/1 Sınavı, 25 Şubat’ta tarihinde uygulanacak. Sınav sonuçları sınavın gerçekleştirildiği tarihten itibaren 5 (beş) yıl süreyle geçerli olacak.

2024 YÖKDİL/1 Başvuruları Ne Zaman?

Adaylar, başvurularını 10 Ocak tarihinde saat 10.00'dan itibaren ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla yapabilecekleri gibi ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması'ndan da yapabilecektir. Başvurular, 17 Ocak’a kadar devam edecek.