Ağrı'nın Taşlıçay ilçesine bağlı Yukarı Düzmeydan Köyü Sivrice Mezrasında kar nedeniyle kapanan yolu açmaya çalışan iş makinesi uçuruma yuvarlandı. Kazada 2 kişi hayatını kaybetti. 2 kişi de kayboldu. Kaybolan 2 kişiyi arama çalışmaları sürüyor.

Dün Akşam saatlerinde meydana gelen olayda operatör Necati Şen idaresindeki İl Özel İdaresi'ne ait iş makinesi, yoğun kar ve tipinin olduğu Yukarı Düzmeydan Köyü yolunda içindeki diğer 3 kişi ile birlikte uçuruma yuvarlandı.

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda UMKE, jandarma, AFAD ve arama kurtarma ekibi sevk edildi.

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeni ile güçlükle başlatılan arama kurtarma çalışmaları sonucu iş makinesine ulaşan ekipler, ağır yaralanan iş makinesi operatörü Necati Şen'i uçurumdan sedye ile yaklaşık 500 metre taşıyarak yolda bekleyen paletli ambulansa taşıdı.

İş makinesinde bulunan vatandaşlardan Mustafa Taşdemir'in ise cansız bedenine ulaşıldı.

Konya'da Otomobil Kazası: 1 Yaralı Konya'da Otomobil Kazası: 1 Yaralı

Ağır yaralı olarak kurtarılan Necati Şen, sağlık ekiplerince kaldırıldığı Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Öte yandan ekiplerin, kayıp diğer vatandaşlar Yasin Taşdemir ve Raif Aydın'ı arama ve kurtarma çalışmalarına yoğun tipi ve fırtına nedeniyle ara verdiği öğrenildi. 

DHA

Editör: Ersan Akbaş