Ankara Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarının sıcak ve bunaltıcı havalarında vatandaşların serinlemesi için harekete geçti. Kentin merkezi bölgelerinde ve nüfus yoğunluğunun fazla olduğu noktalarda ücretsiz olarak soğuk organik limonata dağıtımı başladı.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen bu uygulama ile toplum sağlığını korumak ve vatandaşların sıvı ihtiyaçlarını karşılamak hedefleniyor. 

Limonata ikramı, kentin merkezi bölgeleri olan Kızılay Meydanı, Ulus Zafer Anıtı ve Atatürk Orman Çiftliği Doğal Yaşam Parkı gibi belirli noktalarda yapılıyor.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Önder Yanmaz, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: 

"Sıcak yaz günlerinde vatandaşlarımızın rahatlaması ve serinlemesi için ücretsiz limonata ikramına başladık. Yaz boyunca bu uygulamayı sürdüreceğiz ve daha fazla noktada halkımıza hizmet vermeyi planlıyoruz."

Ankara'da Haftanın Konserleri (22-28 Temmuz) Ankara'da Haftanın Konserleri (22-28 Temmuz)

Ankara Büyükşehir Belediyesi, "ABB'den Serin Bir Mola Ev Yapımı Ücretsiz Limonata" sloganıyla yola çıkarak sosyal belediyecilik anlayışını hayata geçiriyor ve vatandaşların yaz sıcaklarına karşı bir nefes almalarını sağlıyor.

Ankara’dan son dakika haberleri için bizi takip edin!

Kaynak: Bülten