ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol 10 Kasım nedeneniyle sosyal medya hesabı X’ten yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 85. yılında rahmet ve saygı ile anıyorum. Bilim ve teknolojinin ışığında, Atatürk'ün izinde, milletimiz için durmaksızın çalışmaya devam edeceğiz.”

Ahmet Akyol Kimdir?

Ahmet AKYOL, 1982 yılında Kocaeli’nde doğmuştur. Lisans öğrenimini Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde 2005 yılında tamamlamıştır. Ayrıca Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü 2010 yılında bitirmiştir. 2018-2019 yıllarında Stanford Üniversitesi’nde “İnovasyon Liderlik” eğitimi almasının yanı sıra Cranfield Üniversitesi’nde de Elektro-Optik ve Haberleşme konularında eğitimlere katılmıştır.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Kamu Yönetimi Yüksek Lisans eğitimini sürdürmektedir. 2006-2007 yılında Asteğmen olarak Ankara ve İzmir’de askerlik görevini yerine getirmiştir. 2007-2023 yılları arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Millî Savunma Bakanlığı, TÜBİTAK, HAVELSAN, HTR ve Quantum3D’de Mühendis, Müdür, Müşavir ve Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinde bulunmuştur.

6 Nisan 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı Muhabere, Elektronik, Bilgi Sistemleri Daire Başkanı görevine, 26 Ocak 2021 tarihinde de SSB’de Elektronik Harp ve Radar Sistemleri Daire Başkanı görevine getirilmiş olup 1 Temmuz 2022 tarihine kadar SSB’de Daire Başkanı olarak görevine devam etmiştir. 28 Haziran 2022 tarihinde yapılan ASELSAN Yönetim Kurulu toplantısında, 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı ve Mikroelektronik, Güdüm ve Elektro-Optik Sektör Başkanı olarak atanmıştır. Ayrıca, TÜBİTAK SAGE Yönetim Kurulu Üyeliği ve NATO STO Sensor ve Elektronik Paneli Kurul Üyeliğini de sürdürmektedir. Ahmet AKYOL, çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

49 Firari Bursa’da Yakayı Ele Verdi 49 Firari Bursa’da Yakayı Ele Verdi

HABER MERKEZİ