Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, geçirdiği iç kanama sonucu yoğun bakıma alındıktan ve entübe edildikten sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Başkent Üniversitesi Hastanesi tarafından yapılan açıklamada, Okuyan'ın uzun süredir hastanede tedavi gördüğü ve sağlık durumunun son haftada ağırlaştığı belirtildi. 26 Aralık 2023 tarihinde saat 02.46'da, çoklu organ yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdiği açıklandı. Hastane yetkilileri, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileklerini iletti.

Çanakkale Ayvacık Açıklarında, 91 Kaçak Göçmen Kurtarıldı Çanakkale Ayvacık Açıklarında, 91 Kaçak Göçmen Kurtarıldı

Yaşar Okuyan Kimdir?

Yaşar Okuyan, 28 Ağustos 1950 tarihinde Rize'nin Çayeli ilçesine bağlı Büyükköy'den Yalova'nın Elmalık köyüne yerleşmiş bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Siyasi kariyeri boyunca MHP, ANAP, DYP, HYP ve CHP gibi dokuz farklı parti içerisinde yer aldı. 1995-2002 yılları arasında Yalova milletvekili olarak görev yapan Okuyan, 1999-2002 yılları arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevini üstlendi.

İstanbul Özel Gazetecilik Yüksek Okulu mezunu olan Okuyan, 21 yıl boyunca muhabirlik, foto muhabirlik, köşe yazarlığı, ve istihbarat müdürlüğü gibi çeşitli görevlerde bulundu. Ayrıca İmbat Şirketler Grubu'nun yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlendiği bir dönemde iş dünyasında da aktif rol aldı. Yaşar Okuyan, evli ve üç çocuk babasıdır. Siyasi kariyerinin öncesinde, 1980 öncesinde MHP'de siyaset yaparken, kardeşi Arif Okuyan TKP üyesi olup parti organlarından "Ürün" dergisinin sahibiydi.

HABER MERKEZİ

Editör: Salih Demirelli