Gaziantep’te kar maskeli bir şüpheli, fıstık tüccarı İbrahim Tiken adlı esnafın, 1 milyon TL'sini silah zoruyla gasbetti.

Edinilen bilgiye göre gasbetme olayı, Sanayi Mahallesi'ndeki GATEM Toptancılar Sitesi’nde meydana geldi.

Fıstık tüccarı İbrahim Tiken, bankadan çektiği 2 torba içerisindeki 3 milyon TL parayla aracına bindiği sırada yanına yaklaşan kar maskeli şüphelinin saldırısına uğradı.

Kar maskeli kişi, aracın kilitli kapısını zorlayarak İbrahim Tiken’den kapıyı açmasını istedi. Şüpheli ateş edince de Tiken kendisini araçtan dışarı attı.

Şüpheli, bu sırada kırılan camdan aracın ön koltuğunda bulunan para dolu 2 poşeti almak için hamle yaptı. Ancak bu esnada poşetlerden biri yırtıldı. Şüpheli de bunun üzerine sağlam poşeti alarak motosikletle olay yerinden kaçtı.

Şüphelinin tabancasından çıkan kurşun ise İbrahim Tiken'in oturduğu koltuğa isabet etti.

Marmaris Sahillerini Domuzlar Bastı Marmaris Sahillerini Domuzlar Bastı

Gasp olayından yara almadan kurtulan İbrahim Tiken’in şikayeti üzerine polis, şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

Şüphelinin bir an önce yakalanmasını ve zararının giderilmesini isteyen Tiken, “İki poşet paranın birini aldı, diğerini almaya çalışırken poşet yırtıldı o arabanın içinde kaldı. Poşeti alıp motorla kaçtı. Hırsız kar maskeliydi. Toplamda 1 milyon TL param çalındı. Antep fıstığı işi yapıyorum onun için ödemelerimiz vardı, bankadan para çekmiştik” açıklamasını yaptı.

Tiken, toptancılar sitesinin bulunduğu yerdeki bankalar önünde bu tarz gasp olaylarının hep olduğuna dikkat çekerek, “Hırsızlık yapanlar o mevkide insanları gözlemliyorlar. Bundan birkaç ay önce aynı noktada bir esnafın 1 milyon 750 bin TL çaldılar. Hırsızların bulunmasını ve gerekli cezayı almalarını istiyoruz” diye konuştu.

Kaynak: DHA