Tekin çifti 4 yıl önce futbola kazandırmak için ailelerini ikna ettiği 15-20 yaş arası genç kızların bulunduğu takım için canla başla mücadele ediyor. Teknik direktör Mecit Tekin, "Takımımızın içinde bulunduğu maddi imkansızlar nedeniyle birçok yetenekli futbolcumuz ayrıldı. Takımımız tamamıyla yerli kızlardan oluşuyor. Eğer ciddi bir destek alıp, ara transferler yaparsak, takımı önümüzdeki yıl 1'inci Lig'e çıkarabiliriz" şeklinde konuştu.

Başkanlığını ve teknik direktörlüğünü Mecit Tekin, asbaşkanlığını eşi Canan Tekin'in yaptığı TFF Kadınlar 2'nci Lig D Grubu'nda mücadele eden Vangücü Kadın Futbol Takımı için var gücüyle çalışıyor. Tekin çiftinin, 4 yıl önce ailelerini ikna ederek 60 genç kızı  futbola kazandırdığı biliniyor. Vangücü Kadın Futbol Takımı, bu sezon oynadığı 6 maçta 4 galip, 2 maçtaysa mağlup oldu. 8 takımın yer aldığı grupta 4'üncü sırada bulunan takım 12 puana sahip. Pazar günü ise Silopi Belediye Sportif Faaliyetleri Spor Kulübü ile maça çıkacak.

Destekçimiz Yok

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı'nın dışında desteklerinin olmadığını belirten Mecit Tekin, "Bu hafta konuk edeceğimiz takımı yenersek, bu sezonu ilk iki sırada bitireceğiz. Takımımızın içinde bulunduğu maddi imkansızlar nedeniyle birçok yetenekli futbolcumuz ayrıldı. Takımımız tamamıyla yerli kızlardan oluşuyor. Eğer ciddi bir destek alıp, ara transferler yaparsak, takımı önümüzdeki yıl 1'inci Lig'e çıkarabiliriz. Bunu yakalayabilmemiz için de ciddi sponsorlara ihtiyacımız var. Asıl hedefimiz, takımımızı Süper Lig'e taşımak. Bunun için devre arası iyi transfer yapmamız gerekiyor. Kızlarımız gerçekten azimle mücadele ediyor. Şu an grubumuzda 12 puanla dördüncü sıradayız" şeklinde konuştu.

Eşinin takımın antrenmanlarını izlemeye geldiğini belirten Tekin, "Eşimle aynı takımda görev yaptığımız için çok mutluyum. O futbolcuları, futbolcular da onu çok sevdi. Sonra takımda yönetici oldu. Şu an takımımızın asbaşkanı. Ben de hem başkan hem teknik direktörlük görevi yapıyorum. Zaten federasyon, takımda kadın yöneticilerin olmasını zorunlu kılıyor. Ona 'Yönetici olur musun' dedim. Sağ olsun kabul etti. Eşimin benimle olması, arkamda durması, gücüme güç katıyor. Gittiğimiz bütün maçlara, deplasmana geliyor. Kızlar için de iyi oluyor. Bir güven duygusu oluşuyor. Takımımızın buralara gelmesinde, eşimin de büyük emeği var. Kızlara hem annelik hem ablalık yapıyor" dedi.

Ankaragücü Kadın Güreş Takımından 2 Madalya Ankaragücü Kadın Güreş Takımından 2 Madalya

Kaynak: DHA