Eskişehir Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü’nde görevli Prof. Dr. Bekir Karasu, geçen 27 Haziran’da evinden ayrıldıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamadı.

Ailesi ve yakınları çevrede yaptığı aramalarda Prof. Dr. Karasu’ya ulaşamayınca Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’ne kayıp başvurusunda bulundu.

Polisin gerçekleştiği araştırmada, Karasu'ya ait aracın son olarak Odunpazarı ilçesine bağlı Büyükdere Mahallesi'ndeki Nabi Avcı Bulvarı'ndan geçiş yaptığı tespit edildi. Mobese görüntülerinin yanı sıra cep telefonu sinyallerini takip eden polis ekipleri,  aramalarını Odunpazarı ilçesine bağlı kırsal Karacaşehir Mahallesi bölgesine yoğunlaştırdı.

Meteorolojiden Ankara ve İstanbul için Sarı Uyarı! Meteorolojiden Ankara ve İstanbul için Sarı Uyarı!

Kayıp 2Elleri İple Bağlanmış

Polis ekiplerince bölgede yapılan aramalarda Prof. Dr. Karasu’nun Porsuk Çayı’nda cesedi bulundu. Karasu’nun ellerinin iple bağlandığı belirlendi ve cinayet soruşturması açıldı.

Porsuk Çayı’ndan çıkarılan Karasu’nun cesedi, savcılık ve polis incelemesinden sonra kesin ölüm sebebinin tespit edilebilmesi için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kaynak: DHA