Kocaeli’nin Gebze ve Çayırova ilçelerinde geçtiğimiz 1 Aralık ve 2 Şubat tarihleri arasında 6 ayrı iş yeri ve TIR’lardan 4 milyon TL değerinde gıda malzemesi, otomobil lastiği ve teknolojik malzemenin çalındığı ihbarı doğrultusunda Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri harekete geçti.  

Ekipler, İstanbul’da bir akaryakıt istasyonundan bidon ile benzin aldığını belirledikleri şüpheliyi çetenin diğer üyelerinin de tespit edilmesi için takibe aldı. Polis, bir araya gelen şüphelilerin, araçla Gebze ilçesinde bir TIR parkına doğru gittiğini görüp takibini sürdürdü. 

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama Resmî Törenle Karşılandı Arnavutluk Başbakanı Edi Rama Resmî Törenle Karşılandı

TIR parkında hırsızlık yapmaya çalışan 1'i kadın, 7 şüpheli suçüstü yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin hırsızlık olayında kullandığı araca ise araba –alım satım sitesinde bir ilandaki aynı marka, model ve renkteki başka bir aracın plakasının takıldığı anlaşıldı.

Daha önce hırsızlık suçundan kaydı bulunan 7 şüpheli, emniyetteki sorguları sonrası çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kadın şüphelinin adliyeye kucağında bir bebekle gelmesi dikkat çekti.

Kaynak: DHA