Yürürken güzek kokular yaymak herkes için istenen bir durumdur. Ancak birçok kişi parfümlerin uzun süre vücutta kalmadığından yakınıyor.

Parfümün kalıcılığını artırmak için bazı püf noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Parfümün Kalıcılığı Nasıl Artırılır?

Öncelikle bilmek gerekir ki kaliteli bir parfüm her zaman ucuz ve kalitesiz bir parfümden daha uzun süre vücutta kalır, etrafa daha hoş kokular yayar.

Ancak kaliteli parfümlere her zaman ulaşmak mümkün olamayabiliyor.

Parfümlerimizin kaliteli olmasa da normalden daha uzun süre kokmasını sağlamak için bazı ipuçları bulunuyor.

Kişisel Bakım

Etrafa güzel kokular yaymak için öncelikle kişisel bakıma ve temizliğe özen göstermek gerekiyor. Bakıma dikkat edilmediği takdirde parfüm kokusu bu konuda işe yaramıyor.

Doğru Noktalara Uygulamak

Parfümü vücudunuzun hangi bölgelerine sıktığınız bu noktada önem taşıyor. Parfümü nabız noktalarına uygulamak kalıcılığı büyük ölçüde arıtıyor. Bu bölgeler bilek içleri, boyun, kulak arkası, dirsek içleri ve diz arkaları olarak sıralanıyor.

Vücudu Nemlendirmek

Parfüm sıkmadan önce vücudu nemlendirmek kalıcılığı artırıyor. İyi nemlendirilmiş bir cilt koku moleküllerini daha uzun süre tutuyor.

Saçlara Parfüm Sıkmak

Saçlara parfüm sıkmak kokunun daha uzun süre kalmasını sağlıyor. Parfümün içeriğindeki alkol saçlara zarar verebileceğinden saçlara direkt sıkmak yerine saç fırçasına bir miktar parfüm sıkıp taramak işe yarayabiliyor.

Yaz Mevsiminde Serinleten Meyveler Yaz Mevsiminde Serinleten Meyveler

Parfümü Doğru Saklamak

Parfümleri serin ve kuru yerde saklamak kalıcılığı arıtırıyor. Çok sıcak ve güneş gören ortamlar parfümlerin yapısını bozup kokusunun değişmesine neden olabiliyor.

Muhabir: Handan Işıksal