Adana'da, kendini Adana Adliyesi'nde görevli polis memuru olarak tanıtarak Alican Y. ve Mustafa C. adlı şahıslarla internet üzerinden satışa çıkardıkları motosikletleri satın almak üzere buluşan Murat A. (39), test sürüşü bahanesiyle bindiği 2 motosikleti çalarak kaçtı. Polis, Murat A.'yı yakalamak için operasyon düzenledi.

Adana'da Araç Hırsızları Yakalandı! Adana'da Araç Hırsızları Yakalandı!

Olay, 23 Kasım'da Yüreğir ilçesi Kazım Karabekir Mahallesi'ndeki Adana Adliyesi'nin otoparkında meydana geldi. Adliyede görevli polis memuru olduğunu söyleyen Murat A., Alican Y. ile motosiklet alımı için anlaştı. Ancak, test sürüşü bahanesiyle motosikletlere binen Murat A., her iki motosikleti de çalarak olay yerinden kaçtı. Alican Y., Murat A.'nın dönmemesi üzerine motosikletinin çalındığını fark etti. Güvenlik kamerası kayıtları, şüphelinin otoparkta motosikletleri çaldığı anları gösterdi.

Düzenlenen Operasyonla Yakalandı

Şüpheli, 4 Ocak'ta aynı yöntemi kullanarak Mustafa C. ile iletişime geçti ve motosikletini satın alma vaadiyle buluştu. Ancak, Murat A. yine aynı şekilde motosikleti çalarak kayıplara karıştı. İhbarlar üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, şüphelinin kimliğini belirleyip, Sarıçam ilçesi Boynuyoğun Mahallesi'ndeki evinde operasyon düzenledi ve Murat A.'yı yakaladı.

Emniyete götürülen Murat A., suçlamaları reddederek motosikletleri almak için anlaştıkları şahısların fiyatları artırdığını ve bu nedenle satın almaktan vazgeçtiğini iddia etti. Ancak polis, Murat A.'nın hırsızlık yaparak suç işlediğini tespit ederek adliyeye sevk etti. Murat A., tutuklandı.

Kaynak: DHA