Sultanahmet’te Bağcılar-Kabataş seferini yapan tramvay, yoldan geçen yayaya çarptı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, olay yerindeki ilk müdahalenin ardından yaralıyı hastaneye sevk etti. Kazanın gerçekleştiği anlar çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Mersin'de Eğlence Merkezinde Salıncak Kazası: 2 Yaralı Mersin'de Eğlence Merkezinde Salıncak Kazası: 2 Yaralı

Sultanahmet’te saat 14.20 sıralarında karşıdan karşıya geçmek isteyen bir yayaya tramvay çarptı. Çarpmanın etkisiyle metrelerce yerde sürüklenen yaya yaralandı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerindeki ilk müdahalenin ardından yaralı, ambulansla hastaneye götürüldü. Kaza anı çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından anbean kaydedildi. Görüntülerde, tramvayın çarptığı yayanın yerde metrelerce sürüklendiği görüldü. Kazanın ardından çevredekilerin yaralının yardımına koştuğu anlar da görüntülerde gösterildi.

Bir Adım Attı, Kaza Oldu

Kazayı gördüğünü söyleyen esnaf Eren Çakmak, " Ben kuaförde çalışıyordum. Yukarıdan gözüküyordu. Adamın herhalde kafası dalgındı bir adım attı; ayağını geri çekemeden, tramvay da frene basamadan adamı uçurdu. Ağır yaralanmıştı, ağzından burnundan kan geliyordu. Bence beyin kanaması ya da iç kanaması geçiriyordu, karnı da şişmişti kaza sonrasında” diye konuştu.

Kaynak: DHA