TÜBİTAK Merkez ve Enstitülerinde yürütülen projeler ile TÜBİTAK tarafından desteklenen araştırma projelerinde veya Yükseköğretim Kurulu’nun araştırma üniversitelerine yönelik başlattığı Araştırma Üniversiteleri Destek Programı (ADEP) tarafından desteklenen araştırma projelerine bursiyer olarak dahil olacak lise öğrencisi (Genç STAR), lisans öğrencisi (STAR Lisans) ve öğretmenlerin (STAR Öğretmen) Ar-Ge kültürü kazanmaları, araştırma ekosistemine ilk adımı atmaları ve araştırma yapmaya teşvik edilmeleri amacıyla hazırlanan 2247-C Stajyer Araştırmacı Burs Programı (STAR) başvuruya açılıyor.

2024 yılında aşağıdaki çağrılar kapsamında lise ve lisans öğrencileri ile öğretmenlerden başvuru alınacaktır.

-Genç STAR (  Lise Öğrencisi)

-STAR Lisans (Lisans Öğrencisi )

Üsküdar’da Kafeye Silahlı Saldırı Üsküdar’da Kafeye Silahlı Saldırı

-STAR Öğretmen (Öğretmen)

Buna göre STAR programında başvurular 3 aşamada alınacaktır. STAR Programı 2024 yılı çağrısı başvuru takvimi aşağıdaki gibidir:

T Ü B İ T A K K K

İlk aşama olan STAR Proje Yürütücüsü Çağrı Duyurusu (2024) kapsamında proje yürütücüleri tarafından talepler 27 Mart 2024-15 Nisan 2024 tarihleri arasında alınmıştır.

İkinci aşamada ise lise ve lisans öğrencileri ile öğretmenler 22 Nisan 2024 (Saat: 23.59) – 6 Mayıs 2024 (Saat 17.30) tarihinde ilk aşamada proje yürütücüleri tarafından bursiyer talepleri doğrultusunda projelerde görev almak için başvuru yapabileceklerdir. Başvurular BİDEB Başvuru İzleme Sistemi (https://ebideb.tubitak.gov.tr/giris.htm) üzerinden alınacaktır.

Proje listesine ve program çağrı metinlerine STAR Proje Portalından (https://star.tubitak.gov.tr/) ulaşabilirsiniz.

Kaynak: DHA