Norm Ender’in Cumhuriyet’in 100. Yılı için yaptığı ve yoğun ilgi gören ‘’Parla’’ adlı marşı yapay zeka teknolojisiyle sanat güneşimiz Zeki Müren’e söyletildi.

Aytuğ Scioti Arşivi adlı bir Youtube kanalının yayınladığı videoda, Zeki Müren’in kendine has ses tonu ve vurgularıyla Norm Ender’in imzasını taşıyan 100. Yıl Marşı ‘’Parla’’yı söylediği görülüyor.

Yapay Zekadan Önce Kendi Söyledi

Zeki Müren’in yapay zeka coverıyla ilgili Youtube kanalındaki gündem yayınında konuşan Cüneyt Özdemir, Aytuğ Scioti Arşivi kanalının videoyu nasıl hazırladığından bahsetti. Özdemir, videoyu hazırlayanın Aytuğ Scioti adlı İtalyan asıllı bir Türk olduğuna değinerek şunları söyledi:

‘’Kendisi Türkiye’de yaşıyor. Biz kendisine Instagram hesabından ulaştık ve nasıl yaptınız diye sorduk. O da bunun ticari bir tarafı olmadığını ve kendisinin tiyatroyla ilgilendiğini söyledi. Mehmetçik Vakfı’na büyük katkıları varmış. Ve de hiçbir ticari amacı yok. Ben bir Zeki Müren hayranıyım diyor. Norm Ender’e ulaşamamış ama Zeki Müren’in ailesi destek oluyormuş böyle bir şeye. Bu şekilde ortaya çıkartmış.

Nasıl yapmış peki? Önce kendi seslendirmiş. Sonra o seslendirmesinin üzerine yapay zeka ile Zeki Müren’in sesini adapte etmiş.’’

HD Televizyonunuzdan Nasıl En İyi Şekilde Yararlanabilirsiniz? HD Televizyonunuzdan Nasıl En İyi Şekilde Yararlanabilirsiniz?

Zeki Müren’in sesinden 100. Yıl marşı Parla’yı dinlemek için aşağıdaki görsel linke tıklayabilirsiniz.

Kaynak: Furkan Erkan