Alman Milli Takımı’nın eski futbolcusu, EURO 2024’ün de Resmi Elçisi olan Gerald Asamoah, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara Sokaklarında Çalışan Çocuklar Merkezi’ni ziyaret etti.

ABB Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte, efsane futbolcu Asamoah, merkezi gezerek çocuklara yönelik projelerle ilgili bilgi aldı.

Futbol elçisi Asamoah, ziyareti sırasında çocuklarla yakından ilgilendi.

Almanya Büyükelçiliği temsilcilerinin de katıldığı ziyarette, çocukların yaptığı tablo Asamoah’a hediye edilirken, efsane futbolcu da çocuklara top ve imzalı tişört hediye etti.

Ziyareti değerlendiren Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Önder Yanmaz, EURO 2024 kapsamında Asamoah’ı misafir ettiklerini belirterek, “Çocuklarımıza hediyelerini takdim etti ve merkezimizde yaptığımız faaliyetlerimizi inceledi” diye konuştu.

Eryaman'da Sporcu Sağlığı ve Performans Merkezi Eryaman'da Sporcu Sağlığı ve Performans Merkezi

Ankara Sokaklarında Çalışan Çocuklar Merkezi, çocukların aileleri ile ilgili sorunlarının çözülmesi ve eğitime yönlendirilmesi konusunda çalışmalar yürütüyor.

Merkez’de öğrencilerin eğitimlerine destek olunurken, onların okul hayatını sekteye uğratan ekonomik nedenlerin en aza indirilmesine çalışılıyor.

Ankara’dan son dakika haberleri için bizi takip edin!

Kaynak: Bülten