Mansur Yavaş, Seçim Şarkısını Paylaştı Mansur Yavaş, Seçim Şarkısını Paylaştı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “6 Şubat Depremi’ni Unutma Unutturma” isimli fotoğraf sergisini Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde ziyarete açtı. Depremin hafızalarda kalması ve toplum bilincine katkı sağlaması için açılan sergide; bölgedeki kurtarma çalışmaları, dayanışmanın ve mucize kurtuluşların fotoğraflandığı anlar ziyaretçilerle buluştu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’yi büyük bir yasa boğan 6 Şubat Depremi’nin yıl dönümünde Başkentte çeşitli etkinlikler düzenledi. 6 Şubat Depremi’nde hayatını kaybeden vatandaşlar bir dizi etkinlikle anıldı.

Bu etkinliklerden birisi de Afet İşleri Daire Başkanlığı’nın Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde düzenlediği “6 Şubat Depremi’ni Unutma Unutturma” isimli sergi oldu.

Ankara Deprem Fotoğraf Sergisi

Afet Eğitimleri Şube Müdürü Ali Civelek açtıkları fotoğraf sergisi hakkında “Ülkemizde çok büyük bir felaket oldu. Bugün 6 Şubat Depremi’nin yıl dönümü. Biz de ABB olarak halkımızı bilinçlendirmek ve bilgilendirme yapmak için bu sergiyi açtık. Aynı zamanda burada afet gönüllüsü kaydı da yapıyoruz. Burada vatandaşlarımız bizlere depreme dair merak ettikleri soruları da soruyor bizde kendilerini bilgilendiriyoruz”  ifadelerini kullandı.

Depremin hafızada kalmasını sağlamak ve toplum bilincine katkı sağlamak amacıyla Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde açılan fotoğraf sergisinde; bölgede gerçekleştirilen arama-kurtarma çalışmalarına, dayanışmanın ve mucize kurtuluşların fotoğraflandığı anlara yer verildi.

Deprem K9 Köpeği

K-9 Köpekleri de İlgi Odağı Oldu

Kahramanmaraş depreminde arama-kurtarma çalışmalarında birçok canlıya ulaşılmasını sağlayan Ankara İtfaiyesi’nin kahraman K-9 köpekleri Rüzgâr ve Çakıl da sergide ilgi odağı oldu. Başkentliler kahraman köpeklerle bol bol hatıra fotoğrafı çekildi. Ankara İtfaiyesi Müdahale Şube Müdürü Tarık Laçin, “Biz depremin ilk dakikasından itibaren hem Kahramanmaraş’a hem de Hatay’a araç ve ekipmanlarımızla çok hızlı bir şekilde ulaştık. Buralarda arkadaşlarımızla birlikte çok üstün bir başarı gösterdik. K-9 köpeklerimiz de birçok canlının tespitinde bulundu” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Bülten