Batman’da Tır Dorsesinde Kaçak Göçmen Batman’da Tır Dorsesinde Kaçak Göçmen

CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 4 - 5 Kasım tarihlerinde yapılan CHP 38. Olağan Kurultay'da, Genel Başkanlık yarışını Özgür Özel'e karşı kaybetmişti. 

Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanlığı'nı Özgür Özel'e devrettikten sonra Ankara'da, Mustafa Kemal Mahallesi'nde bir çalışma ofisi açtı. 

Gazeteci Hilal Köylü de geçtiğimiz günlerde Kemal Kılıçdaroğlu'nu çalışma ofisinde ziyaret etti. 

Ziyarete ilişkin ayrıntıları, gazeteci Nevşin Mengü'nün YouTube programında aktaran Hilal Köylü, Kılıçdaroğlu'nun ofisinde çok yoğun çalıştığını belirterek, ofisin aynı zamanda yoğun bir ziyaretçi trafiğinin olduğuna dikkat çekti. 

Klıçdaroğlu'nun hafta sonunda bile çalışma ofisine giderek çalıştığını kaydeden Köylü, Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP ile ilgili şimdilik hiçbir şey söylemeyeceğini ve yorum yapmayacağını kendisine ifade ettiğini belirterek, "Sonrasında konuşacağız" dediğini açıkladı. 

Köylü, "O zaman neler oluyor. Bırakmadınız mı CHP Genel Başkanlığını" diye sorduğunu, Kılıçdaoğlu'nun da kendisine "Bir dakika, ben siyaseti bırakmadım ki" yanıtını verdiğini belirtti.  

Köylü ayrıca, CHP kulislerinde bir kurultay beklentisi olduğunu da öne sürerek, "1 Nisan'a göre CHP'nin mevcut yönetimi büyük oranda bir belediye başkanlığını kaybederse kurultay olur, Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyenler öne geçer, şeklinde değerlendirmeler yapılıyor" ifadeleriyle kulislerde konuşulanları aktardı.  

Ofiste gördüğü izlenimi "Bir hazırlık var" şeklinde değerlendiren Hilal Köylü, Kılıçdaoğlu'nun genel merkeze yönelik bir yorum yapmaktan kaçındığını da belirterek, "Kılıçdaroğlu'nun 'Şimdi ben ne desem başka yeri çekilecek, başka şekilde anlaşılacak' dediğini" sözlerine ekledi. 

Kaynak: Ersan Akbaş