Avukat Feyza Altun'dan Adliye Çıkışı Adalet ve Laiklik Vurgusu Avukat Feyza Altun'dan Adliye Çıkışı Adalet ve Laiklik Vurgusu

Irak'ın kuzeyindeki bölücü terör örgütü saldırısında şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu'nun naaşı, hava yoluyla memleketi Sinop'a getirildi. Evli ve iki çocuk babası olan şehit Erenoğlu'nun naaşı, Sinop Havalimanı'nda düzenlenen resmi törenle karşılandı. Türk bayrağına sarılı tabut, silah arkadaşlarının omzunda uçaktan indirildi.

Karşılamaya, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Mustafa Özarslan, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Samsun Garnizon Komutanı Gazi Tümgeneral Davut Ala, Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Mesut Pektaş, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi parti temsilcileri, STK yöneticileri ve vatandaşlar da katıldı.

Şehit Erenoğlu'nun naaşı, yapılan duanın ardından Boyabat Belediyesi cenaze aracına konularak, toprağa verileceği Boyabat ilçesine gönderildi. Şehit Erenoğlu'nun cenazesi, bugün saat 11.00'de Boyabat Hükümet Konağı önünde düzenlenecek törenin ardından Yeşilyurt köyünde defnedilecek.

Şehit Mehmet Serinkan'ın Naaşı, Denizli'ye Getirildi

AA

Editör: Salih Demirelli