NECMETTİN KURUCU

Dünyamızın inanılmaz derecede gerçekçi olmayan ve değişen güzellik standartlarını karşılamak imkansızdır ve çoğumuz, üst üste yığılmak için kendimizi koparmak, boyamak veya şekillendirmek için zaten çok fazla zaman harcadık. Bunun temelde zamansız bir konu olduğunu öğrenmek sürpriz olmayabilir, ancak geçmişin bazı güzellik ideallerini eğlenceli veya gösterişli olarak hayal etmek gerçekten zor.

Yunanlılar İyi Bir Tek Kaşı Sevdiler

Yunanlıların "güçlü kaşlar" konusunda çok farklı bir fikirleri vardı. Antik Yunan'da kadınların tek kaşları zeka ve saflığın işareti olarak görülüyordu. Eğer doğal olarak böyle bir rengi yoksa, kadınlar bu cesur ve güzel görünüm için sürme pigmentini kullanarak sürme pigmenti kullanırlardı

Japon Kadınları Aslında Siyah Diş İstiyordu

Dişlerinizi fırçalamaktan sıkıldıysanız bu iyi bir alternatiftir. Binlerce yıldır Japon kadınları evlendikten sonra dişlerini kalıcı olarak karartıyorlardı. Bu 19. yüzyıl boyunca devam etti ve güzelliğin ve evlilik bağlılığının bir simgesiydi.

Erkeklerin Baldırları Orta Çağın Karın Kaslarıydı

Günümüzde kadınların bacakları oldukça beğeniliyor, ancak Orta Çağ'da ve 18. yüzyıl boyunca erkeklerin baldırları önemliydi. Erkekler, iyi biçimli baldırlarını göstermek için kadınlar gibi çorap giyiyordu ve hatta bazıları, tatmin edici olmayan kaslarını iyileştirmek için çoraplarının içine dolgu malzemesi bile takıyordu. 

Güzellik Yamaları Süper Şıktı

18. yüzyılda çıplak yüzlü kadınların eski standardı ortadan kalktı ve kadınlar ağır makyaj yapmaya başladı. Ayrıca yüze yapıştırılan küçük kumaş parçalarından oluşan güzellik bantlarıtakmaya başladılar. Yıldızlar, daireler ve kareler gibi birçok şekildeydiler ve yüzdeki yerleşimlerinin özel bir anlamı vardı. Örneğin, sağ yanaktan gelen bir kumaş kadının evli olduğu anlamına geliyordu.

İnanılmaz Küçük Ayaklar Çin'de Çok Popülerdi

Ayak bağlama, belki de vücut modifikasyonunun en kötü şöhretli biçimlerinden biri olmasına rağmen, Çin'deki kökenleri bilinmiyor, ancak tarihçiler bunun 13. yüzyılda soyluların eşleri ve kızları arasında yaygın olduğunu ve oradan yayıldığını biliyor. Ayak bağlama genellikle bir kız çocuğu beş ila yedi yaşlarındayken başlar ve bu, büyürken ayaklarının sıkı bir şekilde sarılmasından oluşur, bu da ayağındaki kemiklerin kırılmasına, tabanın ayak parmaklarıyla buluşacak şekilde eğilmesine ve ayak parmaklarının ayak parmaklarıyla buluşmasına neden olur. 

Kısa Dişler Rönesans Döneminde Önemliydi

Rönesans döneminde kadınların vazgeçilmez "güzellikleri" biliniyordu  ancak bunlardan biri kısa dişlerdi. 

Frankenstein'ın ‘Çift Başlı Köpek Deneyi’ Nedir? Frankenstein'ın ‘Çift Başlı Köpek Deneyi’ Nedir?