Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG) yeni T10F modelini teknoloji ve araba tutkunlarına tanıttı. Yeni T10F fastback modelinin dünya tanıtımı Las Vegas’ta gerçekleşen CES Fuarı’nda yapıldı. Doğuştan temiz, akıllı ve elektrikli yönleriyle dikkat çeken TOGG T10F’e dair tüm detaylar ve özellikleri Ticari Hayat okurları için hazırladık.

T10F Özellikleri

- TOGG’un yeni modeli T10F, uzaktan güncellemelerle sürekli olarak kendini yenileyen sürücü destek sistemleri sayesinde sürüş güvenliği ve konforunu bir adım öteye taşıyor.

-Aracın sürücü güvenliği odaklı özellikleri arasında yedi adet hava yastığı, trafik işareti algılama sistemi, dur-kalk fonksiyonlu akıllı adaptif hız sabitleyici, akıllı şerit takip sistemi & şeritten ayrılma ikazı yer alıyor. “Yoğun trafik pilotu” asistan özelliği ile V2 donanım seviyesine sahip cihazlarda sürücülere, yoğun trafikte ellerini direksiyondan ayırma imkanı tanıyacak.

-T10F’in ön kısmında bağımsız MacPherson ve arka kısımda tamamen bağımsız entegre çok bağlantılı süspansiyon, aracın sportif ve dinamik tutuşunu destekleyerek sürüşü daha keyifli hale getiriyor.

-Kokpitte kullanılan Snapdragon işlemci ve aracın sunduğu yüksek hızlı mobil internet keyifli bir sürüş deneyimi sağlıyor.

-İç mekân tasarımında yapılan yenilikler daha modern bir görünüm elde edildi. Transition Concept Smart Device konsepti hakim. Dış tasarımda ise arka stopların tıpkı Togg T10X’te olduğu gibi bant şeklinde uzanıyor.

Türk Havacılık Tarihinin Önemli Anları ve Aktörleri Türk Havacılık Tarihinin Önemli Anları ve Aktörleri

-Yaklaşık 200 kW’lık DC şarj gücü ile 30 dakika veya daha az sürede %80 oranında şarj olabileceği de öngörülüyor.

T10F Detaylar

-600 kilometre menzil

-C segment platformunda spor sedan

-2 yeni renk

-İlk kez kontrast çatı seçeneği

-12.3 inç ekran ve ve 29 inç multimedya ekranı

-8 inç dokunmatik kontrol paneli

-Araç içi sosyal kamera

-Yüksek hızlı mobil internet

-Kablosuz bağlantı noktası

-Qualcomm Snapdragon işlemcili kokpit

-Yeni tasarlanan iç mekan

-0-100 km/s hızlanma: 4,6 saniye

-52,4 kWh- 88,5 kWh arasında değişen batarya hacmi

-V2L – Elektrikli Aletlere Enerji Aktarımı

-Uzaktan Güncelleme (OTA)

Sürüş detayları

+ Yedi adet hava yastığı

+Dayanıklı ve sağlam altyapı

+Trafik işareti algılama sistemi

+ Dur kalk fonksiyonlu akıllı adaptif hız sabitleyici

+Akıllı şerit takip sistemi (şeritten ayrılma ikazı gibi özellikler)

+ “Yoğun trafik pilotu” asistan özelliği

+Çevre görüş kamerası

+Kör nokta asistanı

+Sürücü dikkat asistanı

+Otomatik park asistanı

               

T10F Fiyatı

Şu an için net bir fiyat belirlenmiş değil. TOGG’un T10X güncel satış fiyatı 2023 Aralık ayında 1.430.00 – 1.820.000 TL bandında olduğu görülüyor.

Sedan ve T10X’in farklı kulvarlarda yarıştığını ve yeni aracın tanıtımının 2024 sonunda yapılması beklendiğini göz önünde bulundurarak tahminler yapılabilir.

T10F Çıkış Tarihi

Togg T10F modelinin 2024 sonunda seri üretime girmesi, satışa çıkması ve 2025 yılında teslimatının başlaması bekleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi